KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12419176
*
nr 1241 9176
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Riddarholmen, signerad. Olja på pannå, 21x29
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:27:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/3 20:39:51
1
100 kr
16/3 22:09:13
2
150 kr
16/3 22:11:31
2
250 kr
17/3 20:10:29
3
400 kr
18/3 17:10:30
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Läs mer om Gunnar Zetterström
nr 1241 9176
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Riddarholmen, signerad. Olja på pannå, 21x29
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/3 20:39:51 | 1 | 100 kr |
| 16/3 22:09:13 | 2 | 150 kr |
| 16/3 22:11:31 | 2 | 250 kr |
| 17/3 20:10:29 | 3 | 400 kr |
| 18/3 17:10:30 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnar Zetterström
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Gunnar Zetterström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gamla stan gunnar zetterström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar riddarholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



